-


Diskusní téma: Chan

Datum: 07.01.2013

Vložil: Lanevra

Titulek: Re: Osobně

To mi asociuje vtipnou a extrémní situaci, že jsem v 16 psala explicitně erotické scény v povídkách a ve své podstatě bych je po sobě neměli pak na internetu číst, protože to byl erotické materiál a ten je přístupný až od 18. A co teprve moji rodiče...! Ty měli zavřít za to, že mi nezabránili v přístupu na moje vlastní stránky. :-D :-D :-D
Tím chci říct že v tomhle s tebou souhlasím. Myslím si že nejedná-li se vyloženě o malé dítě, které opravdu nechápe co to sex je, tak by se mělo zkoumat zda-li to bylo se souhlasem nebo ne. Takové ty zákony jako že když je někomu nad 21 tak nesmí mít sex s nikým pod 21 nebo tak něco, to je prostě podle mě pitomost.
Však ano, opět s tebou souhlasím. A zároveň dodávám že i když autor napíše povídku v surově naturálním stylu tak to neznamená že neodděluje reality od skutečnosti a že si není vědom morálních, trestních, psychických i fyzických následků popsaného činu pokud by se stal ve skutečnosti.
Já se prostě bojím že morální nahlížení na povídky, byť racionálně ošetřené, se zvrhne ve veřejnou perzekuci spisovatelů a čtenářů surově naturalistických povídek pojednávajících o kontroverzních tématech. Že se jednou ráno probudím, budou na mě mířit prstem a říkat "Jsi špatná protože si sex čtrnáctiletého Pottera se čtyřicetiletým Lupinem nepopsala jako zneužívání po kterém má Potter těžké duševní následky". Já vím že tohle ty neříkáš, ale lidé slova jednoho člověka překroutí k obrazu svému. Mě jímá mrazivé chvění už když vidím co se v dnešní době hesluje, u čeho jsou obrovská varování o nevhodnosti, že lidé veřejně vyhlašují že nesouhlasím se zneužíváním dětí pokud napíšou povídku kde je Potterovi pod patnáct. A ještě větší hrůza mě jímá když si uvědomím že to pomalu ze strachu dělám také.


Zpět na diskuzi