-


Diskusní téma: Elysejský klíč

Datum: 08.07.2013

Vložil: simon

Titulek: ...

Přiznávám otevřeně, že Elysejský klíč je mojí srdcovou záležitostí. Tudíž jsem předem vzdal snahu být objektivní...
Nicméně já jsem se ke Klíči dostal, když už jsem byl vcelku zkušený matador ff (četl jsem jí... tři? čtyři roky před Klíčem? Tak nějak.) a to zdaleka nejenom slashe. Byl jsem nadšeným fanouškem Kamene i Roku. Ale pak přišel Klíč a jasně obsadil první místo na mém top žebříčku české fanfiction.
Takže já Klíč miluju absolutně, nezřízeně a naplno. :D Ale přesto si myslím, že ve vodách české ff není nic, co by se s ním dalo srovnat. (Teď pomíjím překlady Roku i Kamene.)

Co bych ovšem chtěl rozhodně pochválit je tvoje zajímavé srovnání s polským Desideriem a českým Klíčem. Možná je to, o tom co hledáme... Poláci možná zkoumají věci za hranicemi "normality" a tím, co je "v pořádku". Zkoumají, co je "zapovězené"... Vztah učitel/žák, homosexualita, ostře sexuální motivy...

Naproti tomu Čechy možná víc oslovuje téma ztráty víry - teď myslím v absolutně necírkevním smyslu -, zkoumání našeho rozšířeného "něcoismu".

A nebo je to především osobními tématy autorek. :)
Každopádně to byla tvoje skvělá myšlenka! :))


Zpět na diskuzi