-


Diskusní téma: Dárek, na který nezapomenete

Datum: 20.12.2012

Vložil: belldandy

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: ...

A ještě Assez, nejsem si jistá jestli jsem všechno, co jsi napsala pochopila, a ještě méně jsem si jistá, jestli jsem to pochopila správně, ale ... myslím, že aspoň jednu věc chápeme v Kameni stejně.

Pamatuji si, že někdy na začátku (při přepadení Prasinek) Severuse zaráží, že všichni kouzelnící kolem čekají záchranu od nějakého náctiletého kluka a nikdo z nich se sám o nic nesnaží. Všichni spoléhají na to, že to Harry udělá za ně. Severus (v dobrém/ve zlém) se s tím neztotožňuje. :) .

A přijde mi, že později akceptuje to, čemu před tím tak trochu odmítal věřit, že ...řekněme ... Harry asi vážně bude vyvolený (král) a je něčím extra. To uvědomění je tam několikrát excentováno.

Zároveň asi pro něj harry začíná být důležitý jen jako sourkomá osoba, ale marně tu přemýšlím, jestli je tam scéna, která tohle jasně formuluje, ze které je neoddiskutovatelně zřejmé. Myslím, že tohle tak trochu patří mezi nejen nevyslovené, ale i nevědomé pocity. A on nemá šanci si vyjasnit, jestli, když už sympatie má, patří spíš králi nebo nějaké soukromé osobě.


Zpět na diskuzi