-


Diskusní téma: Dárek, na který nezapomenete

Datum: 18.12.2012

Vložil: Lanevra

Titulek: black-lana.webnode.cz

Já přidám jeden dárek z BtVS/As famdomu. Angel, sto let po Buffyině smrti, konečně nastolí na celém světě absolutní mír a odměnou je mu od vyšších bytostí jeden den života jako člověk. Parádně si ho užije, povídka je laděná velice optimisticky, kdy s lidskými přáteli konečně zažívá to, co jako upír nemůže. Na konci povídky ho pak jeho přátelé nacházejí v posteli mrtvého s Buffyinou fotkou v ruce a dopisem, že svůj dárek využil tak dobře, jak jen si dovedl představit. Konečně naprosto a trvale umřel.

Ale jinak... V příbězích pořád vymýšlí nějaké roztodivné dárky, jako třeba že Harry v Kameni dostal lék na oční vadu a Severus se Siriusem zase vzájemně rodokmenové knihy, ale málo kdy si dají něco obyčejného. To aby pak nenastala takovéhle situace:

Pokojem ve sklepení zní otravné vánoční koledy, voní cukroví od Molly a v rohu se leskne pečlivě vyzdobené strome. Severus si přisedne vedle Harryho, podá mu sklenku s punčem a obejme ho zlehka kolem štíhlých ramenou.
"Mám pro tebe dárek, Harry... když jsou ty vánoce," zažne na jeho poměry značně nesměle a sáhne do kapsy odkud vytáhne malou krabičku v zeleném papíře se stříbrnou mašlí, "Dávám ti to jako důkaz mé neutuchající lásky k tobě, protože toužím po tom abychom byli stále spolu a protože si přeji, aby byl náš svazek trvalí."
Harry si přebere krabičku, rozbalí ji a v ní je nádherný prsten. V mladíkových zelených očích se zajiskří odraz obřího diamantu a zaperlí se slzy. Zvedne oči k Severusovi.
"Ten je nádherný, Seve," zašeptá dojatě, "Já jsem ti tak vděčný, ale víš... já... doufal jsem že mi dáš k vánocům nové trenýrky. Na všech co mám jsou díry a skvrny."

Jak říkal Brumbál, nikdy není dost teplých ponožek, takže, existuje vůbec povídka, kde si dají dva lidé docela obyčejné dráky právě jako ponožky? Nemyslím Mollyny vlastnoručně pletené svetry. Molly je Molly, já myslím když si dva z páru dají nějaké obyčejný dárek.


Zpět na diskuzi