-


Diskusní téma: Read and Review

Datum: 01.11.2012

Vložil: belldandy

Titulek: Re: Re: Re: Re: Moc dobře napsané

No, to já si myslím, že komentář rozebírající charakter asi většinou nemá pro autora žádný význam, ale zároveň přiznávám, že i já už takový napsala. :) - Když se čtenáři nelíbí na povídce nějaký detail, je holt na autorovi , jestli si řekne "to je pravda" nebo naopak "to snad ne, ten člověk mluví z horečky." / Ještě mě napadá jeden typ neužitečných komentářů: Znám od Patoložky přeloženou povídku, která se vyznačuje tím, že tam Severus nosí všelijak barevné pláště, tak si představuji komentátora, který to autrovi začne vyčítat, protože to je OOC. Což je absorudní v tom smyslu, že ať už se nám to líbí nebo nelíbí, ta povídka je na tomhle šíleném nápadu do značné míry založená a když ho odstraníš, přijde o svou originalitu. Můžeš ji vzít i s těmi plášti nebo ji nenávidět a jít jinam, ale nemůžeš chtít, aby ji někdo v tomto bodě změnil. :) Do stejné kategorie patří komenáře stěžující si u drabblu na moc krátký a nedotažený děj, u PWP na oplzlost a obecně u slashe na to, že se tam párují osoby, jež spolu v originále nic nemají. Prostě základní nepochopení situace. / Nenapíšeš ... to je škoda ... :)


Zpět na diskuzi