-


Diskusní téma: praxe

Datum: 26.02.2014

Vložil: belldandy

Titulek: Re: Proč


Milá Richenzo, mrzí mě , že se cítíš být uražena. Osobně ale nepovažuji spojení "Richenza - na FFHPnetu" pod nadpisem "snamionkářky" za nějak urážlivé a nepovažuji je ani za žádné zhodnocení tvorby.

Nicméně respektuji a chápu, že ti nemusí vyhovovat, proto jsem tvé jméno ze seznamu smazala. Chápu to tak, že máš dojem, že jsem tak tvé psání příliš zjednodušeně zaškatulkovala, což je nepochybně pravda. Pokud by sis přála být uvedena v jiné souvislosti, ráda si vyslechnu návrhy.

Ano, nečetla jsem zdaleka vše, dokonce ne ani polovinu, toho, co zde na seznamu uvádím. To přiznávám a nikdy jsem se ani nepokoušela předstírat opak. Ba dokonce platí, od žádného z autorů zde uvedených jsem nečetla vše. :)

Chápu ale, že i jen odkaz může stavět člověka do souvislostí, v níž se nacházet nechce. Mrzí mě, že jsem tě do takové situace dostala. Nicméně přesto si své pochybení dovoluji považovat za ne až tak velké. Domnívám se, že zcela se vyhnout nechtěnému či zavádějícímu kontextu v životě nejde (Vždyť ten kontext tvoří již každé slovo, které nepromyšleně vypustíme z úst. :)). Vědomě jsem se nedopustila žádné lži, třebaže jsem se zcela jistě dopustila zjednodušení.

Věřím ale, že na jménech (či spíše přezdívkách) vedle níž jsem tu tvou uvedla, není nic urážlivého. Jak jsem ti už napsala v mailu, považuji Vraní oko či Severku Plamennou za zakladatelské postavy českého HP FF psaní a jako takové je ctím a považuji je za úcty hodné. Kontext byl tedy možná zavádějící, ale nevěřím, že byl urážlivý.


Zpět na diskuzi