-


Diskusní téma: Pětkrát žárlivec na scéně

Datum: 19.10.2012

Vložil: belldandy

Titulek: Re: Re: Re: black-lana.webnode.cz

No, budeš mít pravdu. :) Takže už jde jen o formu, v níž to nastane. - A souhlasím. Všimla jsem si, že proti yaoi existuje jistá předpojatost mimojiné pro pěstovaní seme/uke vztahů. (Tenhle termín používám i na slash místo tvého pán/psíček :) ). Jsem také přesvědčena, že absolutní rovnost neexituje. Existuje rovnost před zákonem (a je důležitá), ale to není totéž. Jsem přesvědčená, že i když nemusí být dominance a submisivita rozdělena jednoznačně, přesto exituje ve vztahu dominance minimálně pro nějaké činnosti a oblasti. Je skoro vyloučené, aby dva lidé zvládali všechno stejně dobře. A jsem přesvědčená, že v yaoi se tenhle princip uplatňuje výrazněji a otevřeněji, protože pro asijské společnosti ovlivněné konfucianismem je vnímání společesnských vztahů na základě podřízenosti a nadřízenosti přirozené. A taky nějak přirozeněji chápou, že ten vztah má dva aspekty - moc a odpovědnost, poslušnost a jistotu, a jeden aspekt neexistuje nikdy zcela bez druhého. O tomhle tématu bych taky ráda zplodila nějaký textík. :)


Zpět na diskuzi